drukarki3d@cadmech.pl 71 797 52 83

Dystrubutorem drukarek 3D Systems w Polsce jest Cad-Mech - dystrybutor drukarek 3D

Menu Mobile menu

Materiały budulcowe

VisiJet M3 Crystal

Fotopolimer VisiJet M3 Crystal - drukarki 3D ProJet 3510 - SD i HD

Używany do drukowania modeli wymagających precyzji i wytrzymałości. Umożliwia budowę modeli o dużej dokładności wykonania, twardych elementów z tworzywa sztucznego. Idealny do otrzymywania modeli stosowanych w testach funkcjonalności, szerokiej gamy prototypów oraz wyrobów finalnych. Materiał jest transparentny, dzięki czemu możliwe jest uwidocznienie wewnętrznej geometrii oraz struktury modelu. Materiał stosowany w drukarkach ProJet: SD 3510, HD 3510 i ProJet MJP 3600.

VisiJet M3 X

Fotopolimer VisiJet M3 X - drukarki 3D ProJet 3510 SD i HD 

Nowy materiał w kolorze białym. Modele drukowane z tego materiału mają bardzo gładką powierzchnię jak z formy wtryskowej. Materiał idealny do prototypów i makiet architektonicznych. Odporny na wysoką temperaturę i wytrzymały. Materiał stosowany w drukarkach ProJet HD i SD 3510 oraz serii ProJet 3600

VisiJet M3 Black

Fotopolimer VisiJet M3 Black - drukarki 3D ProJet 3510/3600

Najnowszy materiał budulcowy VisiJet M3 Black jest najsilniejszym i najbardziej wytrzymałym materiałem budulcowym spośród całej gamy tworzyw stosowanych w drukarkach profesjonalnych z serii ProJet 3500/3510. Modele drukowane z materiału VisiJet M3 Black posiadają powierzchnie tak gładką jak elementy powstałe z wtrysku oraz są wyjątkowo wytrzymałe. Prototypy wydrukowane z takiego materiału mogą tym samym przejść bardzo rygorystyczne testy zmęczeniowe i temperaturowe. Materiał ten idealnie sprawdza się przy budowie modeli do testów funkcjonalnych, złożeń, zatrzasków w obudowach, krótkich seriach produkcyjnych i modeli matek do odlewów silikonowych.  Materiał stosowany w drukarkach ProJet 3500/3510: SD i HD

VisiJet M3 Proplast

Fotopolimer VisiJet M3 Proplast - drukarki 3D ProJet 3510 - SD i HD i serii 3600

Sztywny, trwały, materiał charakteryzujący się doskonałą twardością. Ekonomiczne rozwiązanie w tworzeniu ogólnych modeli. Dodatkowo, materiał ten może być powszechnie używany do wzorów modeli odlewniczych. Materiał stosowany w drukarkach ProJet: SD 3510 oraz HD 3510 oraz do drukarek 3D z serii ProJet 3600. 

VisiJet M3 Crystal

Fotopolimer VisiJet M3 Procast - drukarki 3D ProJet HD 3510/ProJet 3600

Niebieski materiał, gwarantujący perfekcyjne wykończenie powierzchni modelu. Został opracowany specjalnie na potrzeby wydruków bardzo precyzyjnych modeli. Pozwala uwidocznić najdrobniejsze detale drukowanych elementów. Znajduje zastosowanie przy wydruku małych modeli z dużą ilością detali, instrumentów oraz przyrządów medycznych. Materiał świetnie sprawdza się przy wydruku modeli do form na odlewy silikonowe. Materiał stosowany tyllko w drukarce 3D ProJet HD 3510 i ProJet 3600.

VisiJet Prowax

Materiał woskowy VisiJet Prowax - drukarki 3D ProJet CP 3510

Umożliwia wydruk modeli wykonanych w 100% z wosku. Idealny do tworzenia modeli odlewniczych, wykorzystywanych w metodzie wosku traconego. Nieporównywalna precyzja oraz elastyczność przy tworzeniu wzorców i modeli o wysokiej klasie dokładności. Nietoksyczny, termoplastyczny budulec. Materiał stosowany w drukarce 3D ProJet CP 3510.

VisiJet Hi-Cast

Materiał woskowy VisiJet Hi-Cast - drukarki 3D ProJet CPX 3510, ProJet CPX 3500 i ProJet 3600W

VisiJet Hi-Cast to materiał woskowy idealny do produkcji małych serii woskowych modeli 3d takich jak: biżuteria, małe urządzenia medyczne i elektryczne. Umożliwia on wykonanie modeli o wysokiej dokładności i precyzji. Wysoka jakość otrzymywanych modeli eliminuje znaczną ilość wstępnych lub końcowych modyfikacji modelu. Materiał stosowany w drukarce 3D ProJet CPX 3510 cechuje znakomita jakość odlewnicza (szybkie wypalanie, brak popiołu i innych pozostałości oraz mała rozszerzalność cieplna).

VisiJet Dentcast

Fotopolimer VisiJet Dentcast - drukarki 3D ProJet DP 3510

Idealny materiał do tworzenia modeli dentystycznych o wysokiej jakości i gładkiej powierzchni. Stworzony specjalnie do produkcji protez dentystycznych. Używany do produkcji koronek o gładkiej powierzchni, protez dentystycznych. Materiał umożliwia otrzymanie modeli dopasowanych do indywidualnych potrzeb klienta. Materiał stosowany w drukarce 3D ProJet DP 3510. 

VisiJet Pearlstone VisiJet Stoneplast

Fotopolimer VisiJet Stoneplast oraz VisiJet Pearlstone - drukarki 3D ProJet MP 3510

Umożliwia ekonomiczną, wygodną produkcję modeli dentystycznych wprost z plików cyfrowych. Usprawnia pracę laboratoriów dentystycznych. Redukuje czas powstania produktu, zapewnia idealną dokładność oraz jakość wyrobów dentystów. Materiał stosowany w drukarce 3D ProJet MP 3510. 

Materiały podporowe - woski o oznaczeniach S300 i S400 

Materiały podporowe są łatwo wytapialne i nie wymagają ręcznego usuwania. Można je łatwo wytopić nawet z najmniejszych i najbardziej delikatnych części, nie powodując żadnej szkody na powierzchni modelu. Materiał podporowy nie wpływaja na zmiany właściwości modelu.