drukarki3d@cadmech.pl 71 797 52 83

Dystrubutorem drukarek 3D Systems w Polsce jest Cad-Mech - dystrybutor drukarek 3D

Menu Mobile menu

Zastosowanie

Druk 3D w przemyśle

Przemysł

Drukarki 3D stają się coraz bardziej powszechne. Najczęściej wykorzystywane są w przemyśle np. do drukowania wzorów i prototypów. Wytwarzane przedmioty wykorzystywane są w przemyśle lotniczym, samochodowym, medycznym czy branży jubilerskiej. Dzięki naszym drukarkom możliwe jest drukowanie zarówno z tworzyw sztucznych jak i metali.

Druk 3D w architekturze

Architektura

Projektanci i architekci bardzo często korzystają z usług drukarek 3D. Wykorzystują je m.in. do tworzenia realistycznych modeli budynków. Dzięki zaawansowanej technologii drukarek 3D Systems możliwe jest drukowanie kolorowe, co pozwala na jeszcze lepsze zaprezentowanie projektów budynków.

Druk 3D w medycynie

Medycyna

Drukarki 3D coraz częściej wykorzystywane są w przemyśle medycznym, a szczególnie w stomatologii i protetyce. Również chirurgia korzysta z dobrodziejstw drukarek 3D. Znane są również protezy, które zostały wydrukowane w całości na drukarce 3D.

Druk 3D w kulturze i sztuce

Kultura i sztuka

Drukarka 3D w parze ze skanerem 3D wykorzystywane są m.in. w muzealnictwie, archeologii, paleontologii , np. przy tworzeniu trójwymiarowych modeli zabytków. Modele takie mogą być drukowane i wykorzystywane jako modele zastępcze, modele do prezentacji, figurki pamiątkowe czy rzeźby o skomplikowanych kształtach.

Druk 3D w rozrywce

Rozrywka

Druk 3D ma bardzo duże zastosowanie w rozrywce. Dzięki niemu możliwe jest tworzenie zabawek, elementów gier planszowych czy pamiątek. Modele mogą być drukowane z różnych materiałów i w różnych kolorach, dzięki czemu druk 3D może być wykorzystywany prawie przy każdej okazji.